Każdy marzy o sukcesie.

Nasza szkoła wychowała wiele znanych osób.

Wśród naszych absolwentów spotykamy

ludzi zasłużonych dla rozwoju samorządu terytorialnego,

świata nauki, kultury i sportu.

Poznajmy niektórych z nich:

1967 - 1975

Barbara Wielgus

nauczyciel nauczania początkowego i języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 35 w Gdyni w latach 1984 – 2004. Opiekun Samorządu Uczniowskiego i Komendant Szczepu Harcerskiego. W 2010 roku odznaczona Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W 2013 roku otrzymała medal Komisji Edukacji Narodowej. Obecnie wicedyrektor ds. wychowawczych ZSCHiE w Gdyni.

1969 - 1977

Alicja Romanowska (Szymańska) - pedagog

Od 1983 roku nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej nr 35 w Gdyni. W 2012 roku otrzymała nagrodę Prezydenta Miasta Gdyni za codzienną pracę i inicjatywy, które służą tworzeniu wysokiego standardu edukacyjnego. W 2014 r odznaczona Medalem Złotym za Długoletnią Służbę  przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Laureatka plebiscytu "Nauczyciel na medal 2016" pod patronatem Mieczysława Struka Marszałka Województwa Pomorskiego i Dziennika Bałtyckiego. Zajęła zaszczytne, pierwsze miejsce w kategorii "Nauczyciel Klas I – III" w Gdyni i w  finale wojewódzkim plebiscytu.

1970 - 1978

Iwona Delińska (Małkowska)

projektantka mody i malarka. Brała udział w wielu pokazach mody i wystawach prac malarskich. Jej obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce, Włoszech, Niemczech, Francji i USA.

Wojciech Szczurek

doktor prawa, z zawodu sędzia, aktywny polityk samorządowy. Od 1998 roku Prezydent Miasta Gdyni. Laureat licznych nagród i wyróżnień, wśród nich – Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski – za wybitne zasługi dla rozwoju samorządu terytorialnego oraz osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i społecznej.

1972 – 1980

Ewa Biernacka (Żółtańska)

Prezes Oddziału ZNP w Gdyni i Wiceprezes Zarządu Okręgu Pomorskiego. Działa na rzecz pracowników oświaty na terenie miasta i województwa pomorskiego. Nauczyciel geografii w Zespole Szkół nr 7 w Gdyni. Współautorka książki ,,Regionalne Programy Edukacyjne. Kaszuby, Kociewie, Pomorze” i publikacji ,,Gdyńska Edukacja Europejska”. Doktorantka Politechniki Gdańskiej na kierunku biotechnologia. Za swoją pracę zawodową i społeczną została wielokrotnie nagrodzona i odznaczona. W 2015 roku otrzymała Srebrny Krzyż Zasługi.

1981 - 1989

Dariusz Jakubas

doktor habilitowany nauk biologicznych w zakresie biologii, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Gdańskiego. Badacz morskich ptaków (alczyków) w Arktyce, na Spitzbergenie, w Hornsundzie i w innych koloniach tego gatunku. Autor licznych publikacji.

1986 - 1994

Paweł Hlavaty

żeglarz SKŻ Hestia Sopot, reprezentant Polski, windsurf coach. W 2006 roku zajął 6 miejsce w Mistrzostwach Europy w Formule Windserfing.

1987 - 1995

Monika Pyrek-Rokita

lekkoatletka specjalizująca się w skoku o tyczce. Olimpijka z Sydney (2000), Aten (2004), Pekinu (2008) i Londynu (2012). Trzykrotna medalistka mistrzostw świata oraz wicemistrzyni Europy z 2006 roku.

Krzysztof Romański

fotograf i żeglarz. Autor albumu "Gdynia – słoneczne miasto pod żaglami” i fotoreportażu "Wszystkie żagle prowadzą do Gdyni”.

1988 - 1996

Piotr Borek

menadżer w branży IT, specjalizujący się w zarządzaniu zespołami i projektami, właściciel firmy LavCom. Od 2013 roku realizuje projekty dla Polskapress związane z obsługą partnerów biznesowych Gratka.pl

Joanna Kozak

projektantka mody, kompozytorka, autorka tekstów, wokalistka zespołu "Farba”. W 2000 roku wygrała telewizyjną "Szansę na sukces”.

1990 - 1998

Marta Hlavaty

żeglarka SKŻ Hestia Sopot. Trzykrotna Mistrzyni Świata w Formule Windsurfing.

1994 - 2000

Marta Jaremin

tancerka, instruktor i choreograf tańca Hip-Hop, Locking & Soul dance oraz Street Dance, sędzia zawodów tanecznych. Laureatka telewizyjnego programu „You can dance”, półfinalistka telewizyjnego „Mam talent”. Brała udział w wielu zawodach tanecznych w licznych krajach Europy zdobywając tam czołowe miejsca.

1995 - 2001

Patryk Felmet

z zawodu handlowiec, manager, trener sprzedaży. Prezes Stowarzyszenia Młodzi dla Gdyni, działacz partii Prawo i Sprawiedliwość. Od 2015 roku Radny Rady Miasta Gdyni.

1997- 2003

Magdalena Burchardt

zawodniczka Klubu Arka Gdynia, reprezentantka Polski w rugby.

2001 - 2007

Kamil Pastor

finalista XXV edycji Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej 2012: "W poszukiwaniu nowego ładu ekonomicznego”.

2003 - 2009

Alicja Konkol

dwukrotna stypendystka "Programu pomocy stypendialnej dla uczniów szczególnie uzdolnionych z obszaru województwa pomorskiego”.

2005 - 2011

Joanna Skelnik

członek drużyny Mistrzów Polski w Odysei Umysłu 2013 roku w II grupie wiekowej w problemie: "Przebojowa architektura”.

Bartosz Waloszewski

zawodnik Klubu Flota Gdynia. W 2013 roku zajął II miejsce na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Strzelectwie w grupie pistoletu.

Piotr  Weissgerber

absolwent IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni. Trenuje tradycyjną sztukę walki teakwondo i odnosi w tej dziedzinie znaczące sukcesy. W 2016 roku  zdobył złoty medal i tytuł Mistrza Polski w konkurencji indywidualnych walk juniorów do 75kg. Za osiągnięcia sportowe otrzymał stypendium Miasta Gdyni.

2006 - 2012

Jakub Krogul

absolwent  Gimnazjum nr 11 im. Polskich Noblistów w Gdyni.  W 2014 roku zajął  III miejsce w V Pomorskim Konkursie Poetyckim ,,Niektórzy lubią poezję”.

2007 - 2013

Weronika Gotowicz

absolwentka Gimnazjum nr 1 im. Gdyńskich Harcerzy II Rzeczypospolitej Polskiej w Gdyni. Laureatka  IV Konkursu Umiejętności Logiczno – Matematycznych dla gimnazjalistów z województwa pomorskiego. Zajęła zaszczytne II miejsce na poziomie klas pierwszych. W ramach obchodów Roku Franciszki Cegielskiej uczestniczyła i zdobyła I miejsce w konkursie ,,Spacerkiem po Gdyni z matematyką”, w którym wraz z innymi uczniami Gimnazjum nr 1 wykazała się  wiedzą z zakresu matematyki na tle historii i dnia dzisiejszego miasta Gdyni i postaci Franciszki Cegielskiej, Prezydent w latach 1990-1998.

Konrad Kunowski

absolwent Gimnazjum nr 11 im. Polskich Noblistów w Gdyni,  młody modelarz. W 2013 roku  uczestnik zawodów balonowych pod patronatem Prezydenta Sopotu. W kategorii ,,B” – małe balony zajął  III miejsce.  Członek drużyny Gimnazjum nr 11, która w 2014 roku zajęła I miejsce w Gdyni i reprezentowała powiat w wojewódzkim finale XLII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno – Krajoznawczego. W 2015 roku zdobył Brązową Odznaką Turystyki Pieszej za zwiedzanie i poznawanie regionu.

2008 - 2014

Maurycy Czajka

uczeń  I Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni. Absolwent Gimnazjum  nr 20 w Gdyni. Laureat Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego  i  Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego. W 2017 roku reprezentował liceum na I Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej na Politechnice Gdańskiej w ramach projektu "Zdolni z Pomorza", podczas której wystąpił w roli jednego z prelegentów z tematem - "AI - sciencie fiction czy rzeczywistość". Udzielił wywiadu telewizji regionalnej, który został wyemitowany w Panoramie TV Gdańsk. Aktywnie uczestniczy w Młodzieżowych Spotkaniach z Medycyną na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym.

Aleksandra Homza

absolwentka Gimnazjum nr 4 im. bł. ks. kmdr ppor. Władysława Miegonia w Gdyni. Zawodniczka Sekcji Szachowej Klubu WKS Flota Gdynia. Zdobyła VI miejsce na XIII Otwartych Mistrzostwach Gminy Somonino w Szachach - Turnieju Feryjnym 2015 w kategorii gimnazjum. Członek drużyny ,,Balso-Muzykalni” z Gimnazjum nr 4 w Gdyni, która wygrała XI Ogólnopolską Olimpiadę Kreatywności Destination Imagination – Oczyma Wyobraźni. Drużyna reprezentowała Polskę na  Azjatyckiej Olimpiadzie Kreatywności ,,Destination Imagination” 2016 w Pekinie, gdzie wywalczyła III miejsce.

Lana Opala

uczennica II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Gdyni. W 2017 roku otrzymała stypedium Miasta Gdyni dla najzdolniejszych uczniów.

2009 - 2015

Barbara Szukiewicz

uczennica Gimnazjum nr 11 im. Polskich Noblistów w Gdyni. W 2016 roku zdobyła wyróżnienie w II Wojewódzkim Konkursie Literackim "Fabuła z Kubka".