Temat galerii:

Świat filmu od kuchni

Data wykonania fotografii:

2018-01-14

Autor fotografii:

Marcin Lewiński

 

W Gdyńskim Centrum Filmowym uczennice naszej szkoły, miały okazję zobaczyć, jak powstaje film od tak zwanej kuchni. Na warsztatach filmowych 14 stycznia 8 dziewczyn z klasy 7c pod opieką pana Marcina Lewińskiego, miało szansę poznać techniki nagrywania filmu, realizacji dźwięku, zetknąć się oko w oko z kamerą i stanąć przy niej jako operator. Tak więc, uczestnicy zajęć poznali podstawy kadrowania i kompozycji, które obowiązują w filmach fabularnych i dokumentalnych. Warsztaty łączyły w sobie formę wykładów teoretycznych i ćwiczeń praktycznych z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu filmowego i oświetleniowego. Te niezwykle ciekawe zajęcia objęły też montaż, nagranego przez uczestniczki materiału. Oprócz nauki, która była właściwie zabawą, dziewczyny miały szansę spędzić czas w miłej i przyjaznej atmosferze.

 

opracował: Marcin Lewiński