Temat galerii:

Warsztaty pszczelarskie 'Fascynujący świat pszczół'

Data wykonania fotografii:

2017-11-15

Autor fotografii:

Jolanta Miszewska

 

W dniach 15- 16 listopada 2017 r., w naszej szkole odbywały się warsztaty pszczelarskie, dla klas 0- VII, pt. „Fascynujący Świat Pszczół”. W niemal teatralnym otoczeniu i za pomocą narzędzi pszczelarskich, pracownik pasieki „Boża Iskierka” przybliżył dzieciom świat tych niesamowitych owadów. W trakcie prelekcji dzieci mogły dotknąć plastra pszczelego, zajrzeć do wnętrza prawdziwego ula, a także spróbować pszczelich produktów ( miodu i pyłku kwiatowego). Najważniejszym elementem zajęć był szklany ul zamieszkany przez pszczelą rodzinę, którą można było bezpiecznie oglądać przy pracy. Dodatkowo podczas warsztatów dzieci mogły wykonać świeczkę z wosku pszczelego, którą wraz ze słoiczkiem miodu i drewnianym nożykiem, zabrały do domu. Warsztaty zakończyły się rozdaniem dyplomów. Ta żywa lekcja przyrody, dzieciom bardzo się podobała, a ponieważ działała na ich wszystkie zmysły i doskonale pobudzała ich wyobraźnię, z pewnością pozostanie na długo w ich pamięci.

 

opracowała: Jolanta Miszewska