Temat galerii:

Warsztaty czytelnicze Wydawnictwa ZAKAMARKI

Data wykonania fotografii:

2017-11-09

Autor fotografii:

Agnieszka Janczyńska, Agnieszka Wabik

 

 

W dniach 6, 7 i 9 listopada 2018 roku, Wydawnictwo Zakamarki przeprowadziło warsztaty czytelnicze w naszej szkole. Klasy pierwsze i drugie poznawały kryminalne zagadki Lassego i Mai. Akcja książek rozgrywa się w małym, szwedzkim miasteczku Valleby i jego okolicach. Lassi i Maja chodzą do tej samej klasy, wspólnie prowadzą biuro detektywistyczne i przeżywają wiele przygód. Duża czcionka, zabawne ilustracje
i trzymająca w napięciu akcja sprawiają, że po ,,Tajemnice Lassego i Mai” chętnie sięgają młodsze i starsze dzieci, które chcą tropić przestępców i rozwiązywać zagadki. W zbiorach naszej biblioteki szkolnej można znaleźć kolejne części tej popularnej i wielokrotnie nagradzanej serii książek dla dzieci. Uczniowie klas szóstych i siódmych uczestniczyli w warsztatach ,,Piękno i sztuka, co to takiego?” Dzieci rozmawiały na temat podstawowych zagadnień z edukacji artystycznej i próbowały udzielić odpowiedzi na trudne pytania:

  • Czy wszyscy tak samo pojmujemy piękno?
  • Co jest piękne? Kto jest piękny?
  • Czy powinieneś rozumieć piękno?
  • Czy każdy z nas jest artystą?
  • Czy artysta jest wolny, kiedy tworzy?
  • Do czego służy sztuka?

Zajęcia dla uczniów klas starszych przygotowano w oparciu o serię książek ,,Dzieci Filozofują”

 

 

opracowała: Joannita Nawrocka